Menu

U-10 (2007)

Fodbold for drenge fra årgang 2007


Træning
Vi træner i sommerhalvåret hver mandag og onsdag fra 17-18.30. I vinterhalvåret har vi en ugentlig træning på kunstgræs samt indendørstræning.

Turnering og stævner
I løbet af sæsonen spilles der kampe mod andre klubber dels i forbindelse med DBU puljekampe og derudover ved stævner, som Changs egen Zebra Cup, hvor man typisk spiller 3-4 kampe. 

Prøvetræning og indmeldelse
Skal I først til at finde ud af, om fodbold har interesse så møde op og prøv! Efter højst fire træninger skal jeres dreng meldes ind - sker via hjemmesiden. Efter indmeldelse kan vi kommunikere med jer via KampKlar, og I inviteres til kampe og stævner.


Trænere
Alle trænere er forældre, som ulønnet og frivilligt forsøger at give drengene en god oplevelse med fodbolden. Man er altid velkommen til at hjælpe enten til enkelt træning, eller som en del af trænertruppen. Aalborg Chang tilbyder relevant uddannelse i det omfang, at der er behov for det.

På alle trænere indhentes en såkaldt Børneattest fra Rigspolitiet.

Spørgsmål – så kontakt holdlederen eller en af trænerne.

Holdets stab

Træner
profil
Jesper Korsgaard
Træner
profil
Mads Bjerg
Træner
profil
Niels Enemark
Holdleder
profil
Dan Sletten

Seneste nyheder

  • Chang Fodbold
    ZEBRA CUP 2017 - 16. September
  • 2017
    Standerhejsning i tennisafdelingen: Lørdag d. 29. april kl. 14 (1)
  • Tennis
    Standerhejsning i tennisafdelingen: Lørdag d. 29. april kl. 14
  • 2017
    Aalborg Chang TV
  • 2017
    Græs banerne åbner mandag d. 10 April
  • 2017
    Børnedag lørdag d. 1 april

KampprogramU10 Drenge A (07) 5M - Weekend/Forår 2017 • Pulje 206

April 2017

VHG/GS
Spillet
Ude
Hjallerup Stadion / Klubhus

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Hjallerup Stadion / Klubhus

Hjallerup IF

Vadum IF
Spillet
Ude
Vadum Hallen

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Vadum Hallen

Nørresundby FB
Maj 2017

Aabybro IF
Spillet
Ude
AaB's Anlæg

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
AaB's Anlæg

AaB

Brønderslev IF
31. maj
Kl. 17.30
Ude
Chang's Baner

Aalborg Chang

Aalborg Chang
31. maj
Kl. 18.10
Hjemme
Chang's Baner

Hjallerup IF
Juni 2017

Aalborg Chang
10. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Arena Kop & Kande

Aabybro IF

Vadum IF
10. jun
Kl. 10.40
Ude
Arena Kop & Kande

Aalborg Chang

Aalborg Chang
14. jun
Kl. 18.00
Hjemme
AaB's Anlæg

AaB

Nørresundby FB
14. jun
Kl. 18.40
Ude
AaB's Anlæg

Aalborg Chang

KampprogramU10 Drenge C (07) 5M - Weekend/Forår 2017 • Pulje 218

April 2017

Ulsted B
Spillet
Ude
Ulsted Stadion

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Ulsted Stadion

VHG/GS

Grindsted Uggerhalne IF
Spillet
Ude
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Nordjyske Bank Arena (KFUM)

Aalborg KFUM
Maj 2017

Gug B
Spillet
Ude
Gug Stadion

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Gug Stadion

Klokkerholm IF

Aalborg Chang
27. maj
Kl. 10.00
Hjemme
Hjallerup Stadion / Klubhus

Hjallerup IF

VHG/GS
27. maj
Kl. 10.40
Ude
Hjallerup Stadion / Klubhus

Aalborg Chang
Juni 2017

Aalborg Chang
10. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Chang's Baner

Aalborg KFUM

Klokkerholm IF
10. jun
Kl. 10.40
Ude
Chang's Baner

Aalborg Chang

Aalborg Chang
17. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Gug Stadion

Grindsted Uggerhalne IF

Gug B
17. jun
Kl. 10.40
Ude
Gug Stadion

Aalborg Chang

KampprogramU10 Drenge C (07) 5M - Hverdag/Forår 2017 • Pulje 223

Maj 2017

Nørresundby FB
Spillet
Ude
Vodskov Stadion

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Vodskov Stadion

Vejgaard B

Vodskov IF
Spillet
Ude
Hjallerup Stadion / Klubhus

Aalborg Chang

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Hjallerup Stadion / Klubhus

Hjallerup IF

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Chang's Baner

Aalborg KFUM

Aalborg Chang
Spillet
Hjemme
Chang's Baner

Nørresundby FB

Aalborg Chang
30. maj
Kl. 18.10
Hjemme
Hjallerup Stadion / Klubhus

Vodskov IF

Hjallerup IF
30. maj
Kl. 18.50
Ude
Hjallerup Stadion / Klubhus

Aalborg Chang
Juni 2017

Aalborg Chang
7. jun
Kl. 17.30
Hjemme
Baneanlæg Lerumbakken

Aalborg KFUM

Vejgaard B
7. jun
Kl. 18.50
Ude
Baneanlæg Lerumbakken

Aalborg Chang

Hjallerup IF
14. jun
Kl. 18.10
Ude
Vodskov Stadion

Aalborg Chang

Aalborg Chang
14. jun
Kl. 18.50
Hjemme
Vodskov Stadion

Vodskov IF