Menu

Fysio i Chang

Aalborg Chang har pr. 31.01.2017 tilknyttet Martin Olesen, der er fysioterapeut og medlem i klubben. Det betyder, at klubben nu tilbyder medlemmerne fysioterapi.

Kort sagt har klubben nu tilknyttet en professionel fysioterapeut, som har til formål at:

  • Forebygge skader
  • Udbedre / lindre skader
  • Give kvalificeret rådgivning

Målgruppe

Som udgangspunkt tilbydes fysioterapien fra og med U15, da det er i dette segment, at det finder sin berettigelse. Alle har selvfølgelig mulighed for at henvende sig for råd og vejledning samt mulighed for behandling. Det vil være Martin, som prioriterer og fastlægger konsultationer. Bemærk desuden at behandling af skader prioriteres højest ved fuld kalender.

Fysioterapeuten i Aalborg Chang

Mit navn er Martin Olesen. Jeg er 26 år, uddannet fysioterapeut og bor i Aalborg. Jeg har de sidste 2 år spillet på klubbens serie 4 hold, og været tilknyttet klubbens førstehold. Jeg arbejder til dagligt i Mariagerfjord Kommune, hvor jeg primært genoptræner knæ- og ankelskader.I perioden 2013-2015 har jeg været tilknyttet 1. divisionsholdet Vendsyssel FF, hvor jeg havde ansvaret for genoptræning herunder: fiberspringninger,  ankelforstuvninger og korsbåndskader. Jeg havde også ansvaret for skadesforebyggelse og stabilitetstræning. Jeg har tidligere behandlet spillere som har spillet på højeste plan, Champions League og det danske landshold. 
Mine erfaringer omkring fodboldrelaterede skader, gør mig i særlig grad i stand til at målrette behandlinger, udforme individuelle træningsprogrammer, vejlede samt teste og undersøge spilleren på fodboldbanen. Dette er min højeste prioritet for at sikre et godt comeback til træning og kamp, samt at undgå nye skader.

I mit arbejde hos Aalborg Chang kan jeg tilbyde skadesudredning og behandling af alle typer af skader indenfor idrætten. Yderligere kan jeg rådgive og vejlede ift. ledskader, muskelskader og begyndende overbelastning.
Jeg er uddannet knæspecialist med henblik på udredning og behandling af skader i hofter, knæ og ankler.
 
 

Booking og henvendelser

Vores fysioterapeut vil som udgangspunkt have sin gang på Provstejorden tirsdage og torsdag for konsultationer (se evt. kalenderen i nedenstående).

  • Booking og forespørgsler skal ske ved henvendelse til fys@aalborgchang.dk
  • Booking skal ske senest 2 dage før.
  • Booking er først gældende når du har modtaget accept
  • Afbud skal meldes senest kl. 8 på dagen.

 

 

Generalforsamling 10. januar kl. 18:19
Generalforsamling 2018! GF18: Torsdag d.22.03.18 kl. 19.30
Senior
02. januar kl. 23:18 Oldboys afdelingen sender to mand til VM på Hawaii for spillerer + 70
Generelt
03. november kl. 07:52 Gule ærter 2017
FodboldNews2017
29. oktober kl. 20:46 Dejlig weekend for Changs fodboldhold
Generelt
29. oktober kl. 20:22 Flot hæder til Chang-leder
Aktuelle Kampe
Januar 2018
6.
lørdag
09.00
GVL Løkken
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Løkken Idrætscenter
Aalborg Chang
Løkken Idrætscenter
6.
lørdag
09.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Løkken Idrætscenter
Aabybro IF
Løkken Idrætscenter
6.
lørdag
10.10
TSV
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Løkken Idrætscenter
Aalborg Chang
Løkken Idrætscenter
6.
lørdag
11.30
Aalborg Chang (3)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (1)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.00
Aalborg Chang (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Freja (1)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.10
Aalborg KFUM (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.40
Aalborg Chang (3)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Nørresundby FB (2)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.50
Aalborg Chang (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg KFUM (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
13.20
Nørresundby FB (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (1)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
13.30
Aalborg Freja (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
14.10
Aalborg Chang (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Nørresundby FB (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
15.00
Aalborg KFUM (4)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (2)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
15.40
Aalborg Chang (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Aalborg KFUM (2)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
16.00
AaB
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (2)
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
09.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Aalborg KFUM (1)
Arden Hallen
7.
søndag
09.20
Gudumholm IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Aalborg Chang
Arden Hallen
7.
søndag
09.30
ASV (1)
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
Als Hallen
Aalborg Chang
Als Hallen
7.
søndag
09.50
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Arden IF
Arden Hallen
7.
søndag
10.00
Aalborg Chang
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
Als Hallen
Øster Hornum IF
Als Hallen
7.
søndag
10.20
RKG (2)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Aalborg Chang
Arden Hallen
7.
søndag
11.00
Aalborg Chang
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
Als Hallen
ASV (2)
Als Hallen
7.
søndag
13.04
B52/Aalborg
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
13.44
ASV/HB
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
14.14
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
Aalborg KFUM (2)
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
14.44
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
LKB/Gistrup
Gistrup Idrætscenter
13.
lørdag
09.15
Nørresundby FB
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Aalborg Chang
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.00
Jetsmark IF (1)
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Aalborg Chang
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.45
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
KB 81 Aalborg
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.55
NUBI
4 - 3
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang
Astrup/Sønderskov Hallen
13.
lørdag
11.45
Aalborg Chang
1 - 2
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Astrup/Sønderskov Hallen
ØVI/TTB
Astrup/Sønderskov Hallen
13.
lørdag
12.35
BAMSIF
3 - 4
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang
Astrup/Sønderskov Hallen
13.
lørdag
13.00
St. Restrup IF
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
AaB Hallen
Aalborg Chang
AaB Hallen
13.
lørdag
13.45
Aalborg Chang
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
AaB Hallen
Thisted FC
AaB Hallen
13.
lørdag
14.00
Aalborg KFUM
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
AaB Hallen
Aalborg Chang
AaB Hallen
14.
søndag
09.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Vester Hassing Hallen
VUG
Vester Hassing Hallen
14.
søndag
09.30
Hals FS
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Vester Hassing Hallen
Aalborg Chang
Vester Hassing Hallen
14.
søndag
09.50
Aalborg Chang
3 - 1
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Bindslev/Tversted IF
Skallerup Hallen
14.
søndag
10.15
Nørresundby FB
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Vester Hassing Hallen
Aalborg Chang
Vester Hassing Hallen
14.
søndag
10.30
Hjørring IF (2)
3 - 2
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang
Brønderslev Hallen
14.
søndag
10.40
Tylstrup IF
3 - 3
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Aalborg Chang
Skallerup Hallen
14.
søndag
11.15
Aalborg Chang
0 - 4
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
IF Skjold Sæby
Brønderslev Hallen
14.
søndag
11.55
Skallerup/Vennebjerg IF
2 - 2
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Aalborg Chang
Skallerup Hallen
14.
søndag
12.00
Aalborg Chang
0 - 8
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
Aalborg Futsal Klub
Brønderslev Hallen
14.
søndag
12.45
Aalborg Chang
3 - 5
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Arentsminde IF
Skallerup Hallen
14.
søndag
12.45
Brønderslev IF
2 - 1
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang
Brønderslev Hallen
14.
søndag
13.00
Aalborg Chang (1)
4 - 1
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (2)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
13.30
Frederikshavn fI
1 - 3
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (1)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
13.45
Aalborg Chang (2)
4 - 1
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
BMI/SHI/Bagterp
Brønderslev Hallen
14.
søndag
14.15
Aalborg Chang (1)
2 - 5
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
BMI/SHI/Bagterp
Brønderslev Hallen
14.
søndag
14.30
Aalborg Chang (2)
3 - 2
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Brønderslev IF
Brønderslev Hallen
14.
søndag
15.00
Brønderslev IF
3 - 2
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (1)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
15.15
Frederikshavn fI
1 - 2
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (2)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
17.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
Aalborg Futsal Klub
Frejlev Hallen
14.
søndag
18.15
Storvorde/Sejlflod B
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
14.
søndag
18.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
St. Restrup IF
Frejlev Hallen
27.
lørdag
09.00
Arentsminde IF
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Tannisbugt Hallen
Aalborg Chang
Tannisbugt Hallen
27.
lørdag
09.50
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Tannisbugt Hallen
Skallerup/Vennebjerg IF
Tannisbugt Hallen
27.
lørdag
10.00
Aalborg Chang
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Nørresundby Idrætscenter
NUBI
Nørresundby Idrætscenter
27.
lørdag
11.00
Nibe B (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 35
Farsø Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Farsø Kunstgræsbane
27.
lørdag
11.05
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Tannisbugt Hallen
Tylstrup IF
Tannisbugt Hallen
27.
lørdag
11.15
ØVI/TTB
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Nørresundby Idrætscenter
Aalborg Chang
Nørresundby Idrætscenter
27.
lørdag
11.40
Aalborg Chang
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Nørresundby Idrætscenter
BAMSIF
Nørresundby Idrætscenter
27.
lørdag
11.40
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 35
Farsø Kunstgræsbane
Overlund GF
Farsø Kunstgræsbane
27.
lørdag
11.55
Bindslev/Tversted IF
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Tannisbugt Hallen
Aalborg Chang
Tannisbugt Hallen
27.
lørdag
12.20
Farsø/Ullits IK (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 35
Farsø Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Farsø Kunstgræsbane
28.
søndag
09.00
Aalborg Chang
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Brønderslev IF
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
09.45
Aalborg Futsal Klub
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Aalborg Chang
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
10.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Frederikshavn fI
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
10.15
Aalborg Chang (1)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Brønderslev IF
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
10.30
IF Skjold Sæby
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Aalborg Chang
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
10.45
Brønderslev IF
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (2)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
11.00
BMI/SHI/Bagterp
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (1)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
11.00
Aalborg Chang
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 16
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF (2)
Brønderslev Kunstgræsbane
28.
søndag
11.15
Aalborg Chang
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Hjørring IF (2)
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
11.30
BMI/SHI/Bagterp
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (2)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
11.40
Hjallerup IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 16
Brønderslev Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Brønderslev Kunstgræsbane
28.
søndag
11.45
Aalborg Chang (1)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Frederikshavn fI
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
12.15
Aalborg Chang (2)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (1)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
12.20
Østervraa IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 16
Brønderslev Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Brønderslev Kunstgræsbane
Februar 2018
3.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Aalborg Chang
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
13.45
Aalborg Chang
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Jetsmark IF (2)
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
14.30
Jetsmark IF (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Aalborg Chang
Tornhøj Hallen
4.
søndag
10.45
Aalborg Chang
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
RKG
Frejlev Hallen
4.
søndag
11.15
Aalborg Chang
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
St. Restrup IF
Frejlev Hallen
4.
søndag
12.00
Aalborg Futsal Klub
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
4.
søndag
13.00
St. Restrup IF
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
4.
søndag
13.15
Aalborg Chang
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
Frejlev Hallen
Thisted FC
Frejlev Hallen
4.
søndag
13.45
Aalborg KFUM
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
4.
søndag
14.00
Aalborg Chang
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
AaB Hallen
VUG
AaB Hallen
4.
søndag
14.30
Aalborg Chang
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
AaB Hallen
Hals FS
AaB Hallen
4.
søndag
15.00
Aalborg Chang
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
AaB Hallen
Nørresundby FB
AaB Hallen
10.
lørdag
09.40
Aalborg Chang (2)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Freja (2)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
10.30
Vejgaard B (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (2)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
10.40
Vejgaard B (2)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (1)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
11.10
Aalborg KFUM (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (1)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
11.10
LKB/Gistrup (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (2)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
11.40
Aalborg KFUM (3)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (3)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
12.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
LKB/Gistrup (2)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
12.20
Aalborg Chang (3)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Vejgaard B (2)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
12.40
LKB/Gistrup (2)
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (3)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
13.10
Aalborg KFUM (1)
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
Aalborg Chang
Als Hallen
10.
lørdag
13.40
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
B52/Aalborg
Als Hallen
10.
lørdag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Nørholm IF
Aalborg Chang Kunstgræs
10.
lørdag
14.20
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
ASV/HB
Als Hallen
10.
lørdag
14.50
Aalborg KFUM (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
Aalborg Chang
Als Hallen
10.
lørdag
16.40
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Sulsted Hallen
Aalborg KFUM
Sulsted Hallen
10.
lørdag
16.40
IK Rosendal
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
17.00
Aalborg KFUM (1)
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
Aalborg Chang
Klarup Hallen
10.
lørdag
17.10
Nørresundby FB
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
17.20
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Sulsted Hallen
Skibsby-Højene IF
Sulsted Hallen
10.
lørdag
17.20
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
Gudumholm IF
Klarup Hallen
10.
lørdag
17.40
Aalborg KFUM
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
17.50
Arden IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
Aalborg Chang
Klarup Hallen
10.
lørdag
18.00
Skagen IK
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Sulsted Hallen
Aalborg Chang
Sulsted Hallen
10.
lørdag
18.20
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
RKG (2)
Klarup Hallen
10.
lørdag
18.20
Aalborg Chang
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Vejgaard B
KFUM Hallen, Aalborg
16.
fredag
19.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 5 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Chang
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
RKG
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
14.15
AaB
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Chang
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
16.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Nibe B
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Støvring IF Fodbold
Aalborg Chang Kunstgræs
25.
søndag
11.30
Thisted FC
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 / Træningskamp • Privat
Thisted Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Thisted Kunstgræsbane
Marts 2018
4.
søndag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Dronningborg B
Aalborg Chang Kunstgræs
4.
søndag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
B52/Aalborg Fodbold Club
Aalborg Chang Kunstgræs
10.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Løgstør IF
Aalborg Chang Kunstgræs
10.
lørdag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Vejgaard B
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Freja
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Skalborg SK
Aalborg Chang Kunstgræs
18.
søndag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Aalborg Chang Kunstgræs
Hjørring IF
Aalborg Chang Kunstgræs
18.
søndag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
10.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
IF Skjold Sæby
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
IF Skjold Sæby
Aalborg Chang Kunstgræs
25.
søndag
14.15
Gug B
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Kunstgræsbane Gug Boldklub
Aalborg Chang
Kunstgræsbane Gug Boldklub
29.
torsdag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Aalborg Chang Kunstgræs
Støvring IF
Aalborg Chang Kunstgræs
April 2018
2.
mandag
00.00
Tranum GF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Tranum Stadion
Aalborg Chang
Tranum Stadion
2.
mandag
00.00
Svenstrup-Godthåb IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Svenstrup Stadion
Aalborg Chang (2)
Svenstrup Stadion
2.
mandag
00.00
Spjald IF
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Spjald Stadion
Aalborg Chang
Spjald Stadion
2.
mandag
00.00
Nordens Paris FC
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Firmasport Aalborg Freja
Aalborg Chang
Firmasport Aalborg Freja
2.
mandag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Chang (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
6.
fredag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Aalborg Chang Kunstgræs
Skalborg SK
Aalborg Chang Kunstgræs
7.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Aalborg Chang Kunstgræs
Mejrup GU
Aalborg Chang Kunstgræs
7.
lørdag
14.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
NUBI
Chang's Baner
7.
lørdag
15.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Aalborg Chang Kunstgræs
Nørresundby FB
Aalborg Chang Kunstgræs
7.
lørdag
16.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
B52/Aalborg
Chang's Baner
8.
søndag
14.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Højene Hallen
Aalborg Chang
Højene Hallen
8.
søndag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Aalborg Chang Kunstgræs
Støvring IF
Aalborg Chang Kunstgræs
14.
lørdag
13.00
VHG/GS
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Gandrup Stadion
Aalborg Chang (1)
Gandrup Stadion
14.
lørdag
13.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
Nøvling FK
Chang's Baner
14.
lørdag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
Tornby IF
Chang's Baner
15.
søndag
00.00
NUBI
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
NUBI's Stadion
Aalborg Chang
NUBI's Stadion
15.
søndag
00.00
MorsØ FC
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Morsø Multipark
Aalborg Chang
Morsø Multipark
15.
søndag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
Storvorde/Sejlflod B
Chang's Baner
15.
søndag
15.00
Vejgaard B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Soffy Road
Aalborg Chang
Soffy Road
19.
torsdag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Gug B
Chang's Baner
21.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
AaB
Chang's Baner
21.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Gug B
Chang's Baner
21.
lørdag
15.00
AaB
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
AaB's Anlæg
Aalborg Chang (2)
AaB's Anlæg
21.
lørdag
16.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
Hals FS
Chang's Baner
22.
søndag
00.00
Holtet IF
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Holtet Stadion
Aalborg Chang
Holtet Stadion
22.
søndag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
Brønderslev IF
Chang's Baner
23.
mandag
18.30
IF Skjold Sæby
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
Aalborg Chang
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
24.
tirsdag
18.00
Vejgaard B
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Soffy Road
Aalborg Chang
Soffy Road
26.
torsdag
19.00
IF Haabet, Øster Uttrup
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Mellervang Hallen (inde)
Aalborg Chang (1)
Mellervang Hallen (inde)
28.
lørdag
13.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
KB 81 Aalborg
Chang's Baner
28.
lørdag
13.30
LKB/Gistrup
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang
Gistrup Idrætscenter
28.
lørdag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
SUB 09
Chang's Baner
29.
søndag
00.00
Thisted FC
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Lerpytter Anlæg
Aalborg Chang
Lerpytter Anlæg
29.
søndag
00.00
FC Dansom
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Åvejens Baneanlæg
Aalborg Chang
Åvejens Baneanlæg
Maj 2018
4.
fredag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
Birkelse IF
Chang's Baner
5.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Hirtshals B
Chang's Baner
5.
lørdag
14.00
Aalborg Freja
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Frejaparken
Aalborg Chang (2)
Frejaparken
6.
søndag
00.00
FC Vesterbro, Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
NUBI's Stadion
Aalborg Chang (1)
NUBI's Stadion
6.
søndag
00.00
Øster Sundby B 32
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
ØB Park
Aalborg Chang
ØB Park
6.
søndag
00.00
FC Thy-Thisted Q
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Lerpytter Anlæg
Aalborg Chang
Lerpytter Anlæg
7.
mandag
19.00
Hjørring IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Hjørring IF's Anlæg
Aalborg Chang
Hjørring IF's Anlæg
9.
onsdag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Aalborg Freja
Chang's Baner
10.
torsdag
13.00
Storvorde/Sejlflod B
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Storvorde Sejlflod Stadion
Aalborg Chang
Storvorde Sejlflod Stadion
10.
torsdag
13.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
Aalborgstudenternes IF
Chang's Baner
10.
torsdag
13.00
Hjørring IF
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Hjørring IF's Anlæg
Aalborg Chang
Hjørring IF's Anlæg
10.
torsdag
15.30
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
Tukanernes FK
Chang's Baner
10.
torsdag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
MorsØ FC
Chang's Baner
12.
lørdag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
Gug B
Chang's Baner
12.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Nordens Paris FC
Chang's Baner
13.
søndag
13.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
Nørresundby FB
Chang's Baner
13.
søndag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Spjald IF
Chang's Baner
13.
søndag
15.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
Tranum GF
Chang's Baner
13.
søndag
15.30
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
Svenstrup-Godthåb IF
Chang's Baner
14.
mandag
18.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
Vejgaard B
Chang's Baner
19.
lørdag
16.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Nordjyske Bank Arena (NFB)
Aalborg Chang
Nordjyske Bank Arena (NFB)
21.
mandag
00.00
NUBI
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
NUBI's Stadion
Aalborg Chang (1)
NUBI's Stadion
21.
mandag
00.00
B52/Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Klubhuset B.52/AFC
Aalborg Chang (2)
Klubhuset B.52/AFC
21.
mandag
00.00
Mejrup GU
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Mejrup Kultur & Fritidscenter
Aalborg Chang
Mejrup Kultur & Fritidscenter
21.
mandag
00.00
Skalborg SK
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Skalborg Stadion
Aalborg Chang
Skalborg Stadion
21.
mandag
00.00
Støvring IF
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Støvring Stadion
Aalborg Chang
Støvring Stadion
25.
fredag
19.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
NUBI
Chang's Baner
25.
fredag
19.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
MorsØ FC
Chang's Baner
25.
fredag
19.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Vejgaard B
Chang's Baner
26.
lørdag
16.00
Tornby IF
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Tornby Stadion
Aalborg Chang
Tornby Stadion
27.
søndag
00.00
Nøvling FK
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Nøvling Skole
Aalborg Chang (2)
Nøvling Skole
27.
søndag
00.00
Støvring IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Støvring Stadion
Aalborg Chang
Støvring Stadion
28.
mandag
18.30
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
VHG/GS
Chang's Baner
31.
torsdag
18.30
Hals FS
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Hals Stadion
Aalborg Chang (1)
Hals Stadion
Juni 2018
1.
fredag
19.00
AaB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
AaB's Anlæg
Aalborg Chang
AaB's Anlæg
2.
lørdag
13.00
Gug B
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Gug Stadion
Aalborg Chang
Gug Stadion
2.
lørdag
15.00
Gug B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Gug Stadion
Aalborg Chang
Gug Stadion
3.
søndag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
Skibsby-Højene IF
Chang's Baner
3.
søndag
13.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
AaB
Chang's Baner
3.
søndag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
Holtet IF
Chang's Baner
8.
fredag
19.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
IF Haabet, Øster Uttrup
Chang's Baner
9.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
LKB/Gistrup
Chang's Baner
9.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
FC Dansom
Chang's Baner
9.
lørdag
16.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Thisted FC
Chang's Baner
10.
søndag
00.00
KB 81 Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Tornhøjskolen
Aalborg Chang (2)
Tornhøjskolen
10.
søndag
00.00
SUB 09
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Låstrup Stadion
Aalborg Chang
Låstrup Stadion
10.
søndag
12.00
Storvorde/Sejlflod B
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Storvorde Sejlflod Stadion
Aalborg Chang
Storvorde Sejlflod Stadion
13.
onsdag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
IF Skjold Sæby
Chang's Baner
15.
fredag
18.30
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
Aalborg Freja
Chang's Baner
15.
fredag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Øster Sundby B 32
Chang's Baner
16.
lørdag
13.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
FC Vesterbro, Aalborg
Chang's Baner
16.
lørdag
15.30
Hirtshals B
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Schlie Arena
Aalborg Chang
Schlie Arena
16.
lørdag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
FC Thy-Thisted Q
Chang's Baner
17.
søndag
00.00
Birkelse IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Nordjyske Bank Arena, Birkelse
Aalborg Chang
Nordjyske Bank Arena, Birkelse
17.
søndag
00.00
Brønderslev IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Arena Kop & Kande
Aalborg Chang
Arena Kop & Kande
23.
lørdag
13.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
Storvorde/Sejlflod B
Chang's Baner
23.
lørdag
13.30
Aalborg Freja
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Frejaparken
Aalborg Chang
Frejaparken
23.
lørdag
13.30
MorsØ FC
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Morsø Multipark
Aalborg Chang
Morsø Multipark
24.
søndag
11.00
Tukanernes FK
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Herningvej Skole
Aalborg Chang (1)
Herningvej Skole
24.
søndag
11.00
Aalborgstudenternes IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Aalborg Universitet
Aalborg Chang (2)
Aalborg Universitet
24.
søndag
13.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Hjørring IF
Chang's Baner