Menu
Træner 16. februar kl. 07:27
Erfaren træner glæder sig til at styre Changs kvindehold 50-årig Thomas Bay har været vidt omkring i fodboldmiljøet og haft både yngre og ældre spillere
EVENT
17. januar kl. 08:16 Standerhejsning for hele Aalborg Chang 2018
EVENT
10. januar kl. 18:19 Generalforsamling 2018!
Aalborg Chang
10. januar kl. 14:22 Salg af Julekalender 2017
Generelt
26. december kl. 11:27 Godt nytår!
Chang venner 19. januar kl. 09:04
CHANG VENNER: Generalforsamling 2018 Torsdag den 22. februar 2017 kl. 17:30. Husk tilmelding!
Aktuelle Kampe
Januar 2018
6.
lørdag
09.00
GVL Løkken
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Løkken Idrætscenter
Aalborg Chang
Løkken Idrætscenter
6.
lørdag
09.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Løkken Idrætscenter
Aabybro IF
Løkken Idrætscenter
6.
lørdag
10.10
TSV
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Løkken Idrætscenter
Aalborg Chang
Løkken Idrætscenter
6.
lørdag
11.30
Aalborg Chang (3)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (1)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.00
Aalborg Chang (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Freja (1)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.10
Aalborg KFUM (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.40
Aalborg Chang (3)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Nørresundby FB (2)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
12.50
Aalborg Chang (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg KFUM (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
13.20
Nørresundby FB (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (1)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
13.30
Aalborg Freja (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
14.10
Aalborg Chang (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Nørresundby FB (3)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
15.00
Aalborg KFUM (4)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (2)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
15.40
Aalborg Chang (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Aalborg KFUM (2)
Gistrup Idrætscenter
6.
lørdag
16.00
AaB
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang (2)
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
09.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Aalborg KFUM (1)
Arden Hallen
7.
søndag
09.20
Gudumholm IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Aalborg Chang
Arden Hallen
7.
søndag
09.30
ASV (1)
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
Als Hallen
Aalborg Chang
Als Hallen
7.
søndag
09.50
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Arden IF
Arden Hallen
7.
søndag
10.00
Aalborg Chang
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
Als Hallen
Øster Hornum IF
Als Hallen
7.
søndag
10.20
RKG (2)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Arden Hallen
Aalborg Chang
Arden Hallen
7.
søndag
11.00
Aalborg Chang
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
Als Hallen
ASV (2)
Als Hallen
7.
søndag
13.04
B52/Aalborg
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
13.44
ASV/HB
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
14.14
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
Aalborg KFUM (2)
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
14.44
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Gistrup Idrætscenter
LKB/Gistrup
Gistrup Idrætscenter
13.
lørdag
09.15
Nørresundby FB
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Aalborg Chang
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.00
Jetsmark IF (1)
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Aalborg Chang
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.45
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
KB 81 Aalborg
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.55
NUBI
4 - 3
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang
Astrup/Sønderskov Hallen
13.
lørdag
11.45
Aalborg Chang
1 - 2
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Astrup/Sønderskov Hallen
ØVI/TTB
Astrup/Sønderskov Hallen
13.
lørdag
12.35
BAMSIF
3 - 4
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang
Astrup/Sønderskov Hallen
13.
lørdag
13.00
St. Restrup IF
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
AaB Hallen
Aalborg Chang
AaB Hallen
13.
lørdag
13.45
Aalborg Chang
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
AaB Hallen
Thisted FC
AaB Hallen
13.
lørdag
14.00
Aalborg KFUM
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
AaB Hallen
Aalborg Chang
AaB Hallen
14.
søndag
09.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Vester Hassing Hallen
VUG
Vester Hassing Hallen
14.
søndag
09.30
Hals FS
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Vester Hassing Hallen
Aalborg Chang
Vester Hassing Hallen
14.
søndag
09.50
Aalborg Chang
3 - 1
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Bindslev/Tversted IF
Skallerup Hallen
14.
søndag
10.15
Nørresundby FB
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
Vester Hassing Hallen
Aalborg Chang
Vester Hassing Hallen
14.
søndag
10.30
Hjørring IF (2)
3 - 2
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang
Brønderslev Hallen
14.
søndag
10.40
Tylstrup IF
3 - 3
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Aalborg Chang
Skallerup Hallen
14.
søndag
11.15
Aalborg Chang
0 - 4
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
IF Skjold Sæby
Brønderslev Hallen
14.
søndag
11.55
Skallerup/Vennebjerg IF
2 - 2
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Aalborg Chang
Skallerup Hallen
14.
søndag
12.00
Aalborg Chang
0 - 8
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
Aalborg Futsal Klub
Brønderslev Hallen
14.
søndag
12.45
Aalborg Chang
3 - 5
Herrer
Senior
Futsal - Herrer B/C (16+) Ombrydning • Pulje 801
Skallerup Hallen
Arentsminde IF
Skallerup Hallen
14.
søndag
12.45
Brønderslev IF
2 - 1
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang
Brønderslev Hallen
14.
søndag
13.00
Aalborg Chang (1)
4 - 1
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (2)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
13.30
Frederikshavn fI
1 - 3
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (1)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
13.45
Aalborg Chang (2)
4 - 1
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
BMI/SHI/Bagterp
Brønderslev Hallen
14.
søndag
14.15
Aalborg Chang (1)
2 - 5
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
BMI/SHI/Bagterp
Brønderslev Hallen
14.
søndag
14.30
Aalborg Chang (2)
3 - 2
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Brønderslev IF
Brønderslev Hallen
14.
søndag
15.00
Brønderslev IF
3 - 2
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (1)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
15.15
Frederikshavn fI
1 - 2
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Brønderslev Hallen
Aalborg Chang (2)
Brønderslev Hallen
14.
søndag
17.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
Aalborg Futsal Klub
Frejlev Hallen
14.
søndag
18.15
Storvorde/Sejlflod B
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
14.
søndag
18.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
St. Restrup IF
Frejlev Hallen
27.
lørdag
10.00
Aalborg Chang
5 - 3
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Nørresundby Idrætscenter
NUBI
Nørresundby Idrætscenter
27.
lørdag
11.00
Nibe B (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 35
Farsø Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Farsø Kunstgræsbane
27.
lørdag
11.15
ØVI/TTB
0 - 2
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge B (02) Ombrydning • Pulje 806
Nørresundby Idrætscenter
Aalborg Chang
Nørresundby Idrætscenter
27.
lørdag
12.20
Farsø/Ullits IK (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 35
Farsø Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Farsø Kunstgræsbane
28.
søndag
09.00
Aalborg Chang
1 - 2
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Brønderslev IF
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
09.45
Aalborg Futsal Klub
3 - 0
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Aalborg Chang
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
10.00
Aalborg Chang (2)
1 - 0
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Frederikshavn fI
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
10.15
Aalborg Chang (1)
1 - 5
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Brønderslev IF
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
10.30
IF Skjold Sæby
2 - 0
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Aalborg Chang
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
10.45
Brønderslev IF
0 - 6
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (2)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
11.00
BMI/SHI/Bagterp
4 - 1
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (1)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
11.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 16
Brønderslev Kunstgræsbane
Brønderslev IF (2)
Brønderslev Kunstgræsbane
28.
søndag
11.15
Aalborg Chang
1 - 1
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge A (05) Ombrydning • Pulje 828
Sæby Fritidscenter
Hjørring IF (2)
Sæby Fritidscenter
28.
søndag
11.30
BMI/SHI/Bagterp
3 - 0
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (2)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
11.40
Hjallerup IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 16
Brønderslev Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Brønderslev Kunstgræsbane
28.
søndag
11.45
Aalborg Chang (1)
0 - 3
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Frederikshavn fI
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
12.15
Aalborg Chang (2)
6 - 0
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge B (04) Ombrydning • Pulje 821
Astrup/Sønderskov Hallen
Aalborg Chang (1)
Astrup/Sønderskov Hallen
28.
søndag
12.20
Østervraa IF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 16
Brønderslev Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Brønderslev Kunstgræsbane
Februar 2018
3.
lørdag
11.00
Aabybro IF
Spillet
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Aabybro Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Aabybro Kunstgræsbane
3.
lørdag
13.00
Nørresundby FB
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Aalborg Chang
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
13.45
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Jetsmark IF (2)
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
14.30
Jetsmark IF (1)
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Aalborg Chang
Tornhøj Hallen
4.
søndag
10.45
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
RKG
Frejlev Hallen
4.
søndag
11.15
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
St. Restrup IF
Frejlev Hallen
4.
søndag
12.00
Aalborg Futsal Klub
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge B (08) • Pulje 969
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
4.
søndag
13.00
St. Restrup IF
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
4.
søndag
13.45
Aalborg KFUM
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Piger (06) • Pulje 956
Frejlev Hallen
Aalborg Chang
Frejlev Hallen
4.
søndag
14.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
AaB Hallen
VUG
AaB Hallen
4.
søndag
14.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
AaB Hallen
Hals FS
AaB Hallen
4.
søndag
15.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (07) • Pulje 960
AaB Hallen
Nørresundby FB
AaB Hallen
10.
lørdag
10.40
Vejgaard B (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (1)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
11.10
Aalborg KFUM (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (1)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
11.40
Aalborg KFUM (3)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (3)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
12.00
Aalborg Chang (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
LKB/Gistrup (2)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
12.20
Aalborg Chang (3)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Vejgaard B (2)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
12.40
LKB/Gistrup (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 81
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang (3)
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
13.10
Aalborg KFUM (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
Aalborg Chang
Als Hallen
10.
lørdag
13.40
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
B52/Aalborg
Als Hallen
10.
lørdag
14.15
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Nørholm IF
Aalborg Chang Kunstgræs
10.
lørdag
14.20
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
ASV/HB
Als Hallen
10.
lørdag
14.50
Aalborg KFUM (2)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) INDE • Pulje 54
Als Hallen
Aalborg Chang
Als Hallen
10.
lørdag
16.40
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Sulsted Hallen
Aalborg KFUM
Sulsted Hallen
10.
lørdag
16.40
IK Rosendal
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
17.00
Aalborg KFUM (1)
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
Aalborg Chang
Klarup Hallen
10.
lørdag
17.10
Nørresundby FB
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
17.20
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Sulsted Hallen
Skibsby-Højene IF
Sulsted Hallen
10.
lørdag
17.20
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
Gudumholm IF
Klarup Hallen
10.
lørdag
17.40
Aalborg KFUM
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Chang
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
17.50
Arden IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
Aalborg Chang
Klarup Hallen
10.
lørdag
18.00
Skagen IK
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) INDE • Pulje 52
Sulsted Hallen
Aalborg Chang
Sulsted Hallen
10.
lørdag
18.20
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) INDE • Pulje 57
Klarup Hallen
RKG (2)
Klarup Hallen
10.
lørdag
18.20
Aalborg Chang
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger C (06) INDE • Pulje 114
KFUM Hallen, Aalborg
Vejgaard B
KFUM Hallen, Aalborg
11.
søndag
16.04
Aalborg Chang (2)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Nørresundby Idrætscenter
Aalborg Freja (2)
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
16.54
Vejgaard B (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Nørresundby Idrætscenter
Aalborg Chang (2)
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
17.34
LKB/Gistrup (1)
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (10) INDE • Pulje 82
Nørresundby Idrætscenter
Aalborg Chang (2)
Nørresundby Idrætscenter
16.
fredag
19.00
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 5 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Chang
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
10.30
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Gug B
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
RKG
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
14.15
AaB
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Chang
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
16.15
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Nibe B
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
09.30
Aalborg Chang
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (05) - Træningskampe • Pulje 36
Aalborg Chang Kunstgræs
B52/Aalborg
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Støvring IF Fodbold
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
13.30
LKB/Gistrup
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 5
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang
Gistrup Idrætscenter
24.
lørdag
14.15
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 11
Aalborg Chang Kunstgræs
Gjøl B
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
16.15
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 12
Aalborg Chang Kunstgræs
St. Restrup IF
Aalborg Chang Kunstgræs
25.
søndag
11.30
Thisted FC
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 / Træningskamp • Privat
Thisted Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Thisted Kunstgræsbane
25.
søndag
13.45
Aalborg Chang (U19)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 4
Aalborg Chang Kunstgræs
RKG
Aalborg Chang Kunstgræs
25.
søndag
15.45
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Klokkerholm IF
Aalborg Chang Kunstgræs
Marts 2018
3.
lørdag
11.00
Helsted Fremad IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 15
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Chang
Aalborg Chang Kunstgræs
3.
lørdag
11.00
Aalborg Chang
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 33
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
Helsted Fremad IF (1)
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
3.
lørdag
11.40
Aalborg Chang
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 15
Aalborg Chang Kunstgræs
Østervraa IF
Aalborg Chang Kunstgræs
3.
lørdag
11.40
Randers Freja (1)
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 33
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
Aalborg Chang
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
3.
lørdag
12.20
Aalborg Chang
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 15
Aalborg Chang Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Aalborg Chang Kunstgræs
3.
lørdag
12.20
Tjørring IF
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering - 4. stævne • Pulje 33
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
Aalborg Chang
QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane
3.
lørdag
13.30
Vestbjerg IF
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 12
Vestbjerg Stadion
Aalborg Chang (2)
Vestbjerg Stadion
3.
lørdag
13.30
Veddum IF
Herrer
Senior
Herre Serie 5 - Træningskampe • Pulje 16
Veddum Stadion
Aalborg Chang
Veddum Stadion
3.
lørdag
15.15
Aalborg Chang (U19)
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 4
Aalborg Chang Kunstgræs
IF Fremad Nørhalne
Aalborg Chang Kunstgræs
3.
lørdag
15.30
Nibe B
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 5
Nibe Stadion
Aalborg Chang
Nibe Stadion
4.
søndag
10.30
Aalborg Chang
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (05) - Træningskampe • Pulje 36
Aalborg Chang Kunstgræs
Hadsund B
Aalborg Chang Kunstgræs
4.
søndag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Dronningborg B
Aalborg Chang Kunstgræs
4.
søndag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
B52/Aalborg Fodbold Club
Aalborg Chang Kunstgræs
4.
søndag
15.30
Arentsminde IF
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 11
Arentsminde Stadion
Aalborg Chang (1)
Arentsminde Stadion
9.
fredag
19.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 5 - Træningskampe • Pulje 16
Aalborg Chang Kunstgræs
Dall/Ferslev IF
Aalborg Chang Kunstgræs
10.
lørdag
10.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 5
Aalborg Chang Kunstgræs
Gug B
Aalborg Chang Kunstgræs
10.
lørdag
11.45
Aalborg Freja
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 4
Kunstgræsbanen Aalborg Freja
Aalborg Chang (U19)
Kunstgræsbanen Aalborg Freja
10.
lørdag
12.00
Nibe B
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (05) - Træningskampe • Pulje 36
Nibe Stadion
Aalborg Chang
Nibe Stadion
10.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Løgstør IF
Aalborg Chang Kunstgræs
10.
lørdag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Vejgaard B
Aalborg Chang Kunstgræs
11.
søndag
10.15
Aalborg Chang
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Støvring IF Fodbold
Aalborg Chang Kunstgræs
11.
søndag
12.15
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 11
Aalborg Chang Kunstgræs
Jetsmark IF
Aalborg Chang Kunstgræs
11.
søndag
14.15
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 12
Aalborg Chang Kunstgræs
Mou IF
Aalborg Chang Kunstgræs
11.
søndag
16.15
Gug B
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 - Træningskampe • Pulje 46
Kunstgræsbane Gug Boldklub
Aalborg Chang
Kunstgræsbane Gug Boldklub
17.
lørdag
10.30
Aalborg Chang
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 - Træningskampe • Pulje 46
Aalborg Chang Kunstgræs
Biersted/Nørhalne/Vadum
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Freja
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
13.30
Gudumholm IF
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 5
Gudumholm Stadion
Aalborg Chang
Gudumholm Stadion
17.
lørdag
13.30
Skørping IF Frem
Herrer
Senior
Herre Serie 6 - Træningskampe • Pulje 23
Skørping Idrætscenter
Aalborg Chang 2
Skørping Idrætscenter
17.
lørdag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Skalborg SK
Aalborg Chang Kunstgræs
17.
lørdag
15.00
Hornum IF
Herrer
Senior
Herre Serie 5 - Træningskampe • Pulje 16
Hornum Stadion
Aalborg Chang
Hornum Stadion
17.
lørdag
16.00
Øster Brønderslev IF
Herrer
Senior
Herre Serie 6 - Træningskampe • Pulje 23
Intersport Brønderslev Arena
Aalborg Chang 1
Intersport Brønderslev Arena
18.
søndag
10.30
Aalborg Chang
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (05) - Træningskampe • Pulje 36
Aalborg Chang Kunstgræs
Gug B
Aalborg Chang Kunstgræs
18.
søndag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Aalborg Chang Kunstgræs
Hjørring IF
Aalborg Chang Kunstgræs
18.
søndag
12.30
Støvring IF Fodbold
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (03) - Træningskampe • Pulje 51
Støvring Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Støvring Kunstgræsbane
18.
søndag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg Chang Kunstgræs
21.
onsdag
20.15
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 12
Aalborg Chang Kunstgræs
NUBI
Aalborg Chang Kunstgræs
23.
fredag
19.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herre Serie 4 - Træningskampe • Pulje 11
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborgstudenternes IF
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
08.45
LKB/Gistrup
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (05) - Træningskampe • Pulje 36
Aalborg Chang Kunstgræs
Aalborg Chang
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
10.00
Aars IK
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (03) - Træningskampe • Pulje 51
Aars Kunstgræsbane
Aalborg Chang
Aars Kunstgræsbane
24.
lørdag
10.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
IF Skjold Sæby
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Privat
Aalborg Chang Kunstgræs
IF Skjold Sæby
Aalborg Chang Kunstgræs
24.
lørdag
13.30
Svenstrup-Godthåb IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Kunstgræsbane Svenstrup J
Aalborg Chang (2)
Kunstgræsbane Svenstrup J
25.
søndag
10.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 5 - Træningskampe • Pulje 16
Aalborg Chang Kunstgræs
Skalborg SK
Aalborg Chang Kunstgræs
25.
søndag
12.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 3 - Træningskampe • Pulje 5
Aalborg Chang Kunstgræs
Skalborg SK
Aalborg Chang Kunstgræs
25.
søndag
14.15
Gug B
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Kunstgræsbane Gug Boldklub
Aalborg Chang
Kunstgræsbane Gug Boldklub
25.
søndag
14.15
Aalborg Chang 1
Herrer
Senior
Herre Serie 6 - Træningskampe • Pulje 23
Aalborg Chang Kunstgræs
Sønderup/Suldrup IK Frem
Aalborg Chang Kunstgræs
25.
søndag
16.15
Aalborg Chang 2
Herrer
Senior
Herre Serie 6 - Træningskampe • Pulje 23
Aalborg Chang Kunstgræs
Øster Brønderslev IF
Aalborg Chang Kunstgræs
29.
torsdag
11.00
Vejgaard B
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 - Træningskampe • Pulje 46
Sahara
Aalborg Chang
Sahara
29.
torsdag
12.15
Aalborg Chang
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (03) - Træningskampe • Pulje 51
Aalborg Chang Kunstgræs
Gug B
Aalborg Chang Kunstgræs
29.
torsdag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Aalborg Chang Kunstgræs
Støvring IF
Aalborg Chang Kunstgræs
29.
torsdag
16.15
Aalborg Chang 2
Herrer
Senior
Herre Serie 6 - Træningskampe • Pulje 23
Aalborg Chang Kunstgræs
Voersaa IF
Aalborg Chang Kunstgræs
April 2018
2.
mandag
00.00
Nordens Paris FC
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Firmasport Aalborg Freja
Aalborg Chang
Firmasport Aalborg Freja
2.
mandag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
NFB Kunstgræs Lindholm
Aalborg Chang (1)
NFB Kunstgræs Lindholm
2.
mandag
12.15
Aalborg Chang 1
Herrer
Senior
Herre Serie 6 - Træningskampe • Pulje 23
Aalborg Chang Kunstgræs
Aars IK
Aalborg Chang Kunstgræs
2.
mandag
14.00
Tranum GF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Tranum Stadion
Aalborg Chang
Tranum Stadion
2.
mandag
14.15
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herre Serie 5 - Træningskampe • Pulje 16
Aalborg Chang Kunstgræs
Gundersted IF
Aalborg Chang Kunstgræs
2.
mandag
16.00
Spjald IF
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Spjald Stadion
Aalborg Chang
Spjald Stadion
6.
fredag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Aalborg Chang Kunstgræs
Skalborg SK
Aalborg Chang Kunstgræs
7.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Aalborg Chang Kunstgræs
Mejrup GU
Aalborg Chang Kunstgræs
7.
lørdag
14.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
NUBI
Chang's Baner
7.
lørdag
15.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Aalborg Chang Kunstgræs
Nørresundby FB
Aalborg Chang Kunstgræs
7.
lørdag
16.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
B52/Aalborg
Chang's Baner
8.
søndag
14.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Højene Hallen
Aalborg Chang
Højene Hallen
8.
søndag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Aalborg Chang Kunstgræs
Støvring IF
Aalborg Chang Kunstgræs
14.
lørdag
13.00
VHG/GS
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Gandrup Stadion
Aalborg Chang (1)
Gandrup Stadion
14.
lørdag
13.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
Nøvling FK
Chang's Baner
14.
lørdag
13.30
NUBI
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
NUBI's Stadion
Aalborg Chang
NUBI's Stadion
14.
lørdag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
Tornby IF
Chang's Baner
15.
søndag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
Storvorde/Sejlflod B
Chang's Baner
15.
søndag
15.00
Vejgaard B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Soffy Road
Aalborg Chang
Soffy Road
15.
søndag
16.00
MorsØ FC
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Nykøbing Stadion
Aalborg Chang
Nykøbing Stadion
19.
torsdag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Gug B
Chang's Baner
21.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
AaB
Chang's Baner
21.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Gug B
Chang's Baner
21.
lørdag
15.00
AaB
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
AaB's Anlæg
Aalborg Chang (2)
AaB's Anlæg
21.
lørdag
16.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
Hals FS
Chang's Baner
22.
søndag
00.00
Holtet IF
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Holtet Stadion
Aalborg Chang
Holtet Stadion
22.
søndag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
Brønderslev IF
Chang's Baner
23.
mandag
18.30
IF Skjold Sæby
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
Aalborg Chang
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
26.
torsdag
18.00
Vejgaard B
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Soffy Road
Aalborg Chang
Soffy Road
28.
lørdag
13.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
KB 81 Aalborg
Chang's Baner
28.
lørdag
13.00
Thisted FC
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Lerpytter Anlæg
Aalborg Chang
Lerpytter Anlæg
28.
lørdag
13.30
LKB/Gistrup
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Chang
Gistrup Idrætscenter
28.
lørdag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
SUB 09
Chang's Baner
29.
søndag
00.00
FC Dansom
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Åvejens Baneanlæg
Aalborg Chang
Åvejens Baneanlæg
30.
mandag
19.00
IF Haabet, Øster Uttrup
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Mellervang Hallen (inde)
Aalborg Chang (1)
Mellervang Hallen (inde)
Maj 2018
4.
fredag
18.00
FC Vesterbro, Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
NUBI's Stadion
Aalborg Chang (1)
NUBI's Stadion
4.
fredag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
Birkelse IF
Chang's Baner
5.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Hirtshals B
Chang's Baner
5.
lørdag
14.00
Aalborg Freja
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Frejaparken
Aalborg Chang (2)
Frejaparken
6.
søndag
00.00
Øster Sundby B 32
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
ØB Park
Aalborg Chang
ØB Park
6.
søndag
13.00
FC Thy-Thisted Q
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Hørdum Stadion
Aalborg Chang
Hørdum Stadion
7.
mandag
19.00
Hjørring IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Hjørring IF's Anlæg
Aalborg Chang
Hjørring IF's Anlæg
9.
onsdag
18.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Aalborg Freja
Chang's Baner
10.
torsdag
13.00
Storvorde/Sejlflod B
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Storvorde Sejlflod Stadion
Aalborg Chang
Storvorde Sejlflod Stadion
10.
torsdag
13.00
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
Aalborgstudenternes IF
Chang's Baner
10.
torsdag
13.00
Hjørring IF
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Hjørring IF's Anlæg
Aalborg Chang
Hjørring IF's Anlæg
10.
torsdag
15.30
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
Aalborg Fremad
Chang's Baner
10.
torsdag
15.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
MorsØ FC
Chang's Baner
12.
lørdag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Chang's Baner
Gug B
Chang's Baner
12.
lørdag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Chang's Baner
Nordens Paris FC
Chang's Baner
13.
søndag
13.00
Aalborg Chang (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
Chang's Baner
Nørresundby FB
Chang's Baner
13.
søndag
13.00
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Chang's Baner
Spjald IF
Chang's Baner
13.
søndag
15.30
Aalborg Chang
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Chang's Baner
Tranum GF
Chang's Baner
13.
søndag
15.30
Aalborg Chang (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Chang's Baner
Svenstrup-Godthåb IF
Chang's Baner
14.
mandag
18.30
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Chang's Baner
Vejgaard B
Chang's Baner
19.
lørdag
13.30
B52/Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 52
Klubhuset B.52/AFC
Aalborg Chang (2)
Klubhuset B.52/AFC
19.
lørdag
15.30
NUBI
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2018 • Pulje 51
NUBI's Stadion
Aalborg Chang (1)
NUBI's Stadion
19.
lørdag
16.00
Nørresundby FB
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Forår 2018 • Pulje 12
Nordjyske Bank Arena (NFB)
Aalborg Chang
Nordjyske Bank Arena (NFB)
21.
mandag
00.00
Skalborg SK
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2018 • Pulje 26
Skalborg Stadion
Aalborg Chang
Skalborg Stadion
21.
mandag
12.00
Støvring IF
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Forår 2018 • Pulje 273
Støvring Stadion
Aalborg Chang
Støvring Stadion
21.
mandag
13.00
Mejrup GU
Herrer
Senior
Herrer Jyllandsserien 2 - Forår 2018 • Pulje 3
Mejrup Kultur & Fritidscenter
Aalborg Chang
Mejrup Kultur & Fritidscenter
25.
fredag
18.30
Støvring IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (1999-00) 11M - forår 2018 • Pulje 311
Støvring Stadion
Aalborg Chang